RSS
Dzisiaj jest: Sobota, 29 Sierpnia 2015
Poczta                  polski english
Statystyki dnia KWP:
 
Interwencje:761
Zatrzymani sprawcy:31
Zatrzymani poszukiwani:7
Wypadki drogowe:2
Więcej...
 
 
 STRONA GŁÓWNA KPP W BRODNICY KIEROWNICTWO KONTAKT STRUKTURA KPP PREWENCJA OFICER PRASOWY DZIELNICOWI PRACA W POLICJI ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
 Darmowe numery

strzałka Polfin - policyjna maskotka


„POLFIN” to maskotka kujawsko-pomorskiej Policji. Wzór maskotki został opracowany w czerwcu 2003 roku po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego, kiedy to pierwsze miejsce zdobyła praca Kasi Bełdyckiej uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 23 we Włocławku.Od tego czasu „POLFIN” pełni służbę wspólnie z kujawsko-pomorskimi policjantami i jest obecny we wszelkiego rodzaju działaniach profilaktycznych prowadzonych wśród dzieci i młodzieży.
Maskotkę powołano do życia m.in. po to, aby kształtować wśród najmłodszych wizerunek policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na ich problemy oraz dbającej w sposób bezpośredni o ich bezpieczeństwo. Pluszak podczas spotkań z dziećmi uczy bezpiecznych zachowań, uczy jak uchronić się przed niebezpieczeństwami w domu, w szkole, w środowisku, w którym żyją i podczas zabawy oraz jak nie stać się ofiarą i sprawcą przestępstwa. Maskotka często wręczana jest także jako nagroda podczas festynów prewencyjnych oraz innych imprez organizowanych na rzecz dzieci i młodzieży.

„POLFIN” jest jedną z wielu maskotek jakie pełnią służbę w szeregach polskiej Policji, które jak wszyscy policjanci swoje święto obchodzą 24 lipca.

 
Powrót  Drukuj   Wyraź opinię
Znajdź w serwisie
szukaj
KONTAKT
 
Ten serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią Policji i zawiera tylko informacje jawne.
Copyright: c 2007 - 2015 KWP Bydgoszcz
Odpowiedzialność za treść na tej stronie ponosi: KPP Brodnica