Trwają poszukiwania 77-letniego mieszkańca Brodnicy - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

Trwają poszukiwania 77-letniego mieszkańca Brodnicy

Data publikacji 08.11.2019

Brodniccy policjanci prowadzą poszukiwania za osobą zaginioną tj. Bernard Wudziński Zam. Brodnica, ul. K.Wielkiego 2/8

który, 6 listopada 2019 roku, około godz. 17.00 wyszedł z przychodni Novamed przy ul. Wyspiańskiego i na tej samej ulicy, wraz z członkiem rodziny udał się do pobliskiej apteki. Kiedy krewny robił zakupy w aptece, Bernard Wudziński czekał na zewnątrz budynku, po chwili oddalił się w nieznanym kierunku. Mężczyzna nie powrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

 

 

Rysopis:

wzrost ok 170 cm, wygląd około 80 lat, krótkie, ciemne, oczy piwne,  uszy normalne, nos prostolinijny

 

 

Mężczyzna ubrany był:

Kurtka typu „skajka”, koloru ciemnobrązowego, czapka z daszkiem koloru ciemnego, szalik w kratkę, spodnie ciemne, półbuty czarne

 

 

77-letni mężczyzna posiadał przy sobie dowód osobisty, dokumentację medyczną w teczce, nie posiadał telefonu komórkowego.

 

Policjanci od chwili przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny, sprawdzili dworce, przystanki, szpitale, a także nagrania z monitoringów. Poinformowano również sąsiednie jednostki Policji. Do poszukiwań codziennie zostaje użyty pies tropiący. Funkcjonariusze już od wczorajszego, wczesnego  ranka przeczesywali miejsca w kierunku którym szedł mężczyzna. Dzisiaj (8.11.) do pomocy policjantom w poszukiwaniach dołączyli strażacy z Brodnicy, Grążaw, Nowych Świerczyn, Jastrzębia i Łaszewa. W poszukiwaniach bierze udział około 50 osób.

Funkcjonariusze dzisiejsze poszukiwania rozpoczęli od miejscowości Grążawy, w której mężczyzna zarejestrował się na nagraniu monitoringu jednego z budynków.  Sprawdzone zostały rowy, pobocza, wąwozy, lasy a także brzegi rzek i strumieni. Do chwili obecnej nie udało się odnaleźć zaginionego. Apelujemy do mieszkańców przyległych do DW 544  miejscowości o sprawdzenie swoich gospodarstw. Istnienie możliwość, że mężczyzna schował się przed zimnem w budynkach gospodarczych.

 

UWAGA kierowcy poruszający się drogą wojewódzką 544 Brodnica-Działdowo!

 

 

Mężczyzna ostatni raz widziany był w dniu zaginięcia (6.11.) późnym wieczorem ok. godz. 20.00, na drodze wojewódzkiej 544, przemieszczał się pieszo w kierunku Działdowa. Apelujemy do kierowców, którzy przemieszczali się tego dnia, DW 544 i widzieli mężczyznę o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy pod nr tel 56 49 14 200.

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska