I Ty możesz uratować komuś życie! Zostań dawcą szpiku - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

I Ty możesz uratować komuś życie! Zostań dawcą szpiku

Data publikacji 10.12.2019

Już w najbliższą sobotę 14 grudnia 2019 roku w hali sportowej OSiR w Brodnicy, brodniccy policjanci przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brodnicy i Fundacji DKMS organizują akcję mającą na celu pozyskanie nowych potencjalnych dawców szpiku. Przyjdź! Zarejestruj się! To nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Brodnicy oraz z Fundacją DKMS w najbliższą sobotę 14 grudnia 2019 roku , organizują akcję mającą na celu pozyskanie nowych, potencjalnych dawców szpiku dla chorych na nowotwory krwi.

Przyjdź w sobotę w godz. od 9.00 do 17.00 do hali OSiR w Brodnicy, przy ul. Królowej Jadwigi 1- zarejestruj się bezpłatnie w bazie potencjalnych dawców szpiku.

 

Pamiętaj! Czyjeś życie może być w Twoich rękach!

 

 

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla chorego pacjenta jest bardzo niskie. Dlatego im więcej osób zarejestruje się jako potencjalny dawca, tym zwiększają się szanse na życie dla chorych osób. Niestety w wielu przypadkach to właśnie przeszczep, to jedyna droga do zdrowia.

 

Kto może zostać dawcą? Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek między 18 do 55 rokiem życia, którego waga wynosi nie mniej niż 50 kg. Rejestracja zajmuje niewiele czasu. Wolontariusze przeprowadzają krótki wywiad medyczny, po wypełnieniu formularza z danymi osobowymi pobrany zostanie wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska

Pliki do pobrania

  • 2.74 MB