Wiadomości

Zbiórka krwi dla Nadii Przybyłowskiej, 5-letniej córki brodnickiego policjanta

Nadia, to niespełna 5-letnia córka brodnickiego policjanta, u której 4 maja br. zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. W chwili obecnej przebywa w bydgoskim szpitalu, gdzie poddawana jest intensywnej chemioterapii.

Tata Nadii jest policjantem z nastoletnim stażem. Kilka lat był przewodnikiem psa służbowego w brodnickiej komendzie, obecnie pełni służbę w Ogniwie Patrolowo- Interwencyjnym, gdzie na co dzień troszczy się i dba o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Tym razem to rodzina policjanta potrzebuje pomocy w walce o zdrowie i życie córeczki.

18 czerwca w godz. 9.00-14.00 przy Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy odbędzie się zbiórka krwi, przeznaczona dla Nadii Przybyłowskiej. Do zaparkowanego mobilnego ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa może przyjść każdy chętny i podzielić się drogocennym darem, jakim jest krew.

Tego samego dnia, w godz. 8.00-11.30  krew będzie można oddawać w Terenowej Stacji  Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  SP ZOZ, przy ul. Powstańców Warszawy 5  w Bydgoszczy.

Zapraszamy do udziału w zbiórce policjantów, przedstawicieli wszystkich służb mundurowych oraz mieszkańców Brodnicy!

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

Pamiętaj, Twoja krew może uratować niejedno życie!

 

 

 

 

 

 

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska