Policjanci rywalizowali o puchar komendanta w zawodach wędkarskich

Data publikacji 16.05.2016

W minioną sobotę na Jeziorze Popek odbyły się IV Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy. Do zawodów stanęło 15 policjantów. Nagrodę główną za zajęcie I-ego miejsca zdobył asp.szt. Grzegorz Kalisz. Zaraz za nim na podium stanął st. asp. Łukasz Guzowski , a trzecie miejsce zdobył st.sierż. Marcin Januszewski.

Brodniccy funkcjonariusze, spotkali się w minioną sobotę (14.05.) , nad Jeziorem Popek, aby wziąć udział w rywalizacji w IV Spinningowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy. Zawody rozpoczęły się o świcie i trwały przez 6 godzin. W samo południe sędzia główny Rytka Marek zakończył bój policjantów o największą rybę. Podczas zawodów obowiązywały reguły amatorskiego sportu wędkarskiego. Największą liczbę punktów zdobył asp. szt. Grzegorz Kalisz, łowiąc pięć szczupaków . Zaraz za nim na podium, znalazł się st. asp. Łukasz Guzowski , który otrzymał nieco mniej punktów, łowiąc trzy szczupaki. Trzecie miejsce przypadło st.sierż. Marcinowi Januszewskiemu, który złowił dwa szczupaki. Nagrodę dodatkową za największego okonia zawodów o długości 29 cm otrzymał mł. asp. Paweł Chachulski a szczupaka o wymiarach 77 cm. asp.szt. Piotr Kotewicz. Łącznie policjanci złowili 70 szczupaków. Wszystkie ryby powróciły do jeziora. Zwycięzcom zawodów nagrody wręczył Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy mł. insp. Mariusz Lewandowski i Starosta Brodnicki Piotr Boiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci sprzętu wędkarskiego. Za pomoc w organizacji zawodów, serdecznie dziękujemy Staroście Brodnickiemu, Burmistrzowi Brodnicy, Burmistrzowi Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie, Wójtom gmin Brodnica ,Brzozie, Zbiczno i Bobrowo, Prezesowi IPA, właścicielowi jeziora Panu Kazimierzowi Łęgowskiemu oraz sędziemu Panu Markowi Rytka i wszystkim, którzy dołożyli starań aby zawody te, odbyły się we wspaniałej sportowej atmosferze.