Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017 - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017

Data publikacji 24.04.2017

W sobotę (22.04.) w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy odbyły się eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół z powiatu brodnickiego wykazali się ogromną wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnościową jazdą rowerem. Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju, czuwali brodniccy policjanci i nauczyciele.

W sobotę (22.04.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy po raz kolejny uczestniczyli w organizacji powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie z dwóch szkół podstawowych i dwóch gimnazjów z powiatu brodnickiego. Szkoły podstawowe reprezentowane były przez czteroosobowe zespoły, gimnazja przez trzyosobowe, które rywalizowały ze sobą w poszczególnych konkurencjach.

Na początku, wszyscy uczestnicy turnieju, rozwiązywali test dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejnym wyzwaniem było udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a na końcu uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po specjalnie przygotowanym do tego torze z przeszkodami.

 

Komisja sędziowska, w której skład wchodzili przedstawiciele Policji i nauczyciele na podstawie zebranych przez drużyny punktów wyłoniła zwycięzców. 

 

Kwalifikacja ogólna:

 

Szkoły podstawowe:

I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Gorczenicy

 

 

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce – drużyna Gimnazjum nr 1 w Brodnicy

 

Zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat brodnicki na wojewódzkim turnieju BRD, który odbędzie się 13 maja br .

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom życzymy powodzenia podczas turnieju wojewódzkiego!!

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska