Policjanci i ich pupile ćwiczyli na poligonie - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

Policjanci i ich pupile ćwiczyli na poligonie

Data publikacji 27.04.2017

Przewodnicy psów służbowych z Brodnicy, Grudziądza i Golubia-Dobrzynia wraz ze swoimi pupilami, odbyli szkolenie na brodnickim poligonie. Psy patrolowo-tropiące ćwiczyły swoje umiejętności m.in. w tropieniu przestępców i obrony swoich przewodników.

Przewodnicy psów służbowych z Brodnicy, Grudziądza i Golubia-Dobrzynia wraz ze swoimi pupilami, odbyli kwartalne szkolenie na brodnickim poligonie wojskowym. Policjanci wraz ze swoimi podopiecznymi ćwiczyli tropienie i zatrzymanie groźnego przestępcy, pokonywanie przeszkód w terenie, posłuszeństwo ogólne i zbiorowe. Pieski, jak zwykle spisały się na medal. Przewodnicy zaprezentowali sprawność i siłę swoich psów oraz agresję wobec niebezpiecznych osób.

Wszystkie psy służbowe, zanim wyszły ze swoimi przewodnikami patrolować miasta i tropić bandytów, odbyły półroczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po zaliczeniu egzaminów końcowych, trafiły do codziennej służby na ulicach miast. Każdy z nich, co 3 miesiące jest badany przez lekarza weterynarii, a raz w roku przechodzi testy potwierdzające umiejętności.

 

Przypomnijmy! Brodniccy przewodnicy, w ubiegłym roku w wojewódzkich zawodach kynologicznych zajęli I i III miejsce, a na ogólnopolskich zawodach przewodnicy st.asp. Marian Auguściński z psem „Iskra” wspólnie z kolegą z Tucholi sierż.szt. Tomaszem Kozieleckim z psem „Edyl” , zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii psów patrolowo-tropiących i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska