„Motocyklowy Patrol”-działania na terenie powiatu brodnickiego - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

„Motocyklowy Patrol”-działania na terenie powiatu brodnickiego

Data publikacji 24.05.2017

Wczoraj (23.05.) na terenie powiatu brodnickiego przeprowadzono działania pn. „Motocyklowy Patrol”. Działanie te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz kontrolowanie pojazdów,których kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.


Wczoraj (23.05.) na terenie powiatu brodnickiego przeprowadzono działania „Motocyklowy Patrol”. W działaniach wzięli udział policjanci ruchu drogowego na motocyklach. Na teren powiatu przyjechali funkcjonariusze z Grudziądza i Rypina, oczywiście w działaniach nie zabrakło brodnickiego patrolu. Policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, kontrolowali prędkość przemieszczających się pojazdów, prawidłowość przewożenia dzieci w fotelikach i używanie pasów bezpieczeństwa przez podróżnych.
 

Policyjne motocykle, mogą być używane wszędzie tam, gdzie gdzie panuje duży ruch i czas dojazdu radiowozu może okazać się dłuższy. Policjanci na motocyklach nadzorowały ruch na głównych szlakach komunikacyjnych powiatu i wykonywały zadania związane z bezpieczeństwem. We wczorajszych działaniach wzięło udział 6 policjantów. Funkcjonariusze skontrolowali 63 pojazdy, nałożyli 27 mandatów karnych i zatrzymali2 dowody rejestracyjne.

 

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska