Podziękowania za postawę godną naśladowania - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

Podziękowania za postawę godną naśladowania

Data publikacji 05.09.2017

Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy insp. Jarosław Nowatkowski, wręczył list gratulacyjny oraz upominek mężczyźnie, który wykazał się postawą godną pochwały. Mieszkaniec powiatu brodnickiego, widząc kierującego pojazdem w stanie nietrzeźwości, zatrzymał się na poboczu tuż obok niego, wyjął kluczyki ze stacyjki, czym uniemożliwił mu dalszą jazdę. Dzięki Jego postawie, nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności za przestępstwo.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia br. w miejscowości Bobrowo. Pan Piotr, jadąc swoim samochodem za osobowym bmw, zauważył jak kierowca jadący przed nim wykonuje dziwne manewry na drodze. Mężczyzna domyślił się, że kierowca bmw może być pijany i wykorzystał moment, kiedy bmw zatrzymało się na poboczu. Pan Piotr wykazał się niesamowitą odwagą, podbiegł do kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki jego auta. Mieszkaniec powiatu brodnickiego poinformował o tym fakcie policjantów, którzy po chwili byli na miejscu. Jak się okazało, 46-latek siedzący za kierownicą bmw, miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Jego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy insp. Jarosław Nowatkowski, podziękował Panu Piotrowi za postawę godną naśladowania. Podkreślił, że takich obywateli chcielibyśmy spotykać częściej na swojej drodze. Pan Piotr otrzymał list gratulacyjny oraz drobny upominek.

 

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska