Wiadomości

Nastolatek na motorowerze bez dokumentów próbował uniknąć spotkania z policjantami

Data publikacji 06.07.2018

Policjanci z Jabłonowa Pomorskiego zatrzymali do kontroli drogowej nastolatka, który jechał motorowerem bez wymaganych dokumentów. Za popełnione wykroczenia 17-latek odpowie przed sądem.

Wczoraj (5.07.) około godz. 20.00 policjanci z Jabłonowa Pomorskiego pełniąc służbę na terenie miasta, przy ul. Głównej zauważyli motorowerzystę, który na ich widok zmienił kierunek jazdy. Funkcjonariusze pojechali za nim i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Jak się okazało, za kierownica motoroweru siedział 17-letni chłopak, który nie posiadał uprawnień do kierowania takimi pojazdami, a także dowodu rejestracyjnego. Ponadto pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Policjanci poinformowali 17-latka, że za popełnione wykroczenie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Motorower funkcjonariusze przekazali starszemu bratu chłopaka, a jego samego matce, która przyjechała po niego na miejsce kontroli drogowej.

 

Przypominamy!
Od dnia 19 stycznia 2013 roku, dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania motorowerem przez osobę w wieku od 14 do 18 lat jest prawo jazdy kat. AM,  lub prawo jazdy dowolnej kategorii.

Jeśli ktoś ukończył 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku, może jeździć na motorowerze na starych zasadach, czyli bez uprawnień.

 

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska