O bezpieczeństwie z przedszkolakami w dniu Święta Przedszkolaka - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

O bezpieczeństwie z przedszkolakami w dniu Święta Przedszkolaka

Data publikacji 21.09.2018

Wczoraj, policjanci brodnickiej komendy odwiedzili przedszkolaków przy ul. Zielonej w Brodnicy. Z maluchami funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, podwórku w domu, w czasie zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie podróżować samochodem. Na koniec spotkania, z okazji Dnia Przedszkolaka, policjanci złożyli życzenia najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego i rozdali elementy odblaskowe.

Policjanci z brodnickiej komendy, spotkali się wczoraj (20.09.) z dziećmi z przedszkola przy ul. Zielonej w Brodnicy. Funkcjonariusze przedstawili dzieciom najważniejsze zasady poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas zabaw, zachowań w domu czy na podwórku. Przypomnieli o potrzebie jazdy samochodem w specjalnych fotelikach lub na siedziskach. Policjanci opowiedzieli też o samym zawodzie policjanta, przybliżając zebranym na czym polega codzienna ich służba.

Dodatkowo poinformowali milusińskich o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych po zmroku. Maluchy z okazji Święta Przedszkolaka otrzymały je w prezencie od policjantów, a po wyjściu na plac przed przedszkolem, mogły zobaczyć policyjny wóz.

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska