Z najmłodszymi uczniami o „Bezpiecznej drodze do szkoły” - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

Z najmłodszymi uczniami o „Bezpiecznej drodze do szkoły”

Data publikacji 04.10.2018

Dzielnicowy z Brodnicy odwiedził wczoraj (3.10.) uczniów z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Brodnicy. Policjant rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie na drodze, podwórku w domu oraz jak bezpiecznie podróżować samochodem. Wszystko to w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Brodnicki dzielnicowy asp.szt. Łukasz Domżalski odwiedził wczoraj jedną ze szkół na terenie Brodnicy, gdzie z najmłodszymi jej uczniami rozmawiał na temat bezpieczeństwa na drodze.

Policjant podczas wczorajszego spotkania, z najmłodszymi użytkownikami dróg, rozmawiał na temat bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły i bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na podwórku. Pan w mundurze, uświadomił również uczniom, jak ważnym jest, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadały, na zadawane przez policjanta pytania. Dzieci wykazały się ogromną znajomością przepisów ruchu drogowego. Wiedzą już, jak poruszać się po drodze oraz jak się zachowywać w jej pobliżu i jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas przechodzenia przez jezdnię. Na koniec funkcjonariusz podarował maluchom elementy odblaskowe ufundowane przez Urząd Miasta Brodnica.

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska