Włamywacz przyłapany podczas "plądrowania" sklepu - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

Włamywacz przyłapany podczas "plądrowania" sklepu

Data publikacji 10.10.2018

Do 10 lat więzienia grozi 50-letniemu mieszkańcowi powiatu brodnickiego, który dwukrotnie włamał się do jednego ze sklepów spożywczych na terenie Brodnicy. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy pakował łupy do worków. Włamywacz usłyszał trzy zarzuty.

 

W poniedziałkową noc (8.10.18) około 3.30 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów osiedlowych jest włamywacz. Dyżurny natychmiast wysłał we wskazane miejsce patrol policjantów.  Funkcjonariusze po dojechaniu pod wskazany adres zauważyli wybitą szybę w drzwiach i chodzącego po sklepie mężczyznę. Jak się okazało, 50-letni włamywacz pakował łupy do worków. Złodziej próbował wynieść ze sklepu papierosy i alkohol.  Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do brodnickiej komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Sklep został zabezpieczony przez właściciela, który przyjechał na miejsce zdarzenia.

Jak ustalili policjanci ten sam mężczyzna tego samego dnia, próbował dostać się do innego sklepu, lecz nie podołał antywłamaniowej szybie. Jednak, jak się okazało, 50-latek nie tylko to miał na sumieniu. Dwa dni wcześniej (6.10.18) włamał się do tego samego sklepu i ukradł z niego towar za prawie 6 tys. zł. Mieszkaniec powiatu brodnickiego usłyszał trzy zarzuty. Odpowie za usiłowanie oraz dwukrotne włamanie i kradzież, za co odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska