Ruszyła akcja „Znicz 2018” w powiecie brodnickim - Wiadomości - KPP w Brodnicy

Wiadomości

Ruszyła akcja „Znicz 2018” w powiecie brodnickim

Data publikacji 31.10.2018

Już dzisiaj (31.10.) brodniccy policjanci rozpoczęli akcję „Znicz 2018”. Na drogach można spotkać więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze podczas działań kierują ruchem w pobliżu cmentarzy, zwracają uwagę na popełnianie wykroczeń, udzielają rad, wskazówek a także rozdają lokalizatory kluczy oraz mini informatory ufundowane przez brodnicki samorząd.

Brodniccy policjanci już dzisiaj rozpoczęli akcję „Znicz 2018”. Podczas 5 dniowych działań, będzie można spotkać wzmożone kontrole drogowe.

 

W trakcie prowadzonych działań policjanci przede wszystkim:

-czuwają nad utrzymaniem płynności ruchu,

-udzielać informacji kierowcom o czasowych zmianach komunikacyjnych w organizacji ruchu, -eliminują z ruchu drogowego pojazdy, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

 

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych policjanci apelują do wszystkich kierowców o:

-zwracanie uwagi na obowiązujące znaki drogowe,

- bezwzględne podporządkowanie się policjantom kierującym ruchem drogowym,

-przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a w szczególności nie popełnianie niebezpiecznych wykroczeń takich jak: jazda z nadmierną prędkością, z prędkością niedostosowaną do warunków panujących na drodze, wyprzedzanie na wzniesieniu, na zakrętach czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,

-parkowanie samochodów w miejscach wyznaczonych

Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych w ramach akcji „Znicz 2018” rozdają kierowcom lokalizatory kluczy i mini informatory ufundowane przez Urząd Miasta Brodnica przypominające o bezpiecznej jeździe.

Publikacja: Agnieszka Łukaszewska